28 квітня в рамках проєкту "Педагогічна майстерність: обмін та самовдосконалення" вчителькою біології Любов Миколаївною Бельмегою проведено майстер-клас на тему: Формування здоров’язбережувальних компетентностей учасників освітнього процесу. Компетентнісно орієнтоване навчання на засадах Нової української школи".
Мета:
- сприяти підвищенню професійної майстерності вчителів щодо методів і форм роботи з формування здоров'язбережувальних компетентностей учасників освітнього процесу;
- поглибити учасників майстер-класу з використанням тренінгових систем;
- опрацювати методи й прийоми, що можуть бути ефективними на уроках природничого циклу;
- змоделювати фрагменти уроків з використання самих дієвих та універсальних інтерактивних методів;
- дати поняття щодо здорового способу життя, довести пріоритети серед інших цінностей людини;
- формувати прагнення займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей та організації на здоровий спосіб життя.
Чому обрано саме цю тему?
Ми з вами живемо у досить не легкий час і бачимо, що здоров’я населення нашої держави бажає бути кращим. Любов Миколаївна впевнена, що уроки біології так само як, інші предмети природничого циклу мають формувати у здобувачів освіти правильне міркування щодо його збереження.
Майстер - клас розпочався із вправи "Знайомство", для якої була використана кольоротерапія. Наступною вправою була "Очікування результатів».
В постановці проблемного питання Любов Миколаївна використала метод «Дивуй» та вправу "Повітряна куля".
Після оголошення теми й мети зустрічі вчителька провела вправу «Павутиння слів» (робота у парах), де
завданням було записати на аркуші фліпчарту слова-асоціації до ключового слова ЗДОРОВ’Я. Під час ознайомлення з новим матеріалом педагогиня використала метод «Фішбоун», де завданням для учасників було об’єднатися в 4 групи за кольором смайликів: білий, жовтий, червоний, зелений. Кожна група мала дослідити та презентувати результати однієї зі складових здоров’я.
Для закріплення знань, вмінь і навичок учасників майстер-класу, кожна група отримала завдання (індивідуальний підхід), які за певний час потрібно було виконати та презентувати свою роботу, а також зробити висновок, про який чинник іде мова.(Самоперевірка та оцінювання).
Для розминки Любов Миколаївна використала вправи "Квітка і свічка» та «Мій біологічний вік».
Для зворотного зв’язку використовувався "Кубик Блума" та вправа «Літачок».
Рефлексія відбулася вправою «Самооцінювання» та "Чарівна скринька".
І завершила майстер - клас Любов Миколаївна словами Конраді
«Мета вчителя полягає не в тому,
щоб зробити себе
необхідними нашим дітям,
а навпаки, в тому,
щоб допомогти їм
скоріше навчитися
обходитись без нас».
Comments