top of page

Найголовнішою ознакою, що дає народу право називатися нацією, є мова - його найбільша духовна цінність. Це найдорожчий скарб, переданий нам попередніми поколіннями, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.

31 жовтня, понеділок розпочався тиждень до дня української писемності та мови тематичною лінійкою «Наше диво калинове - українська рідна мово», ознайомлення з планом тижня та датою проведення. Відповідальною за проведення тижня – класовод 2 класу Петрик Світлана Танасіївна.

У 3 класі діти взяли активну участь у квесті «Дивослово», успішно пройшли 12 зупинок з цікавими завданнями. Діти отримали величезне задоволення. Кожний учасник отримав браслетики «Нас єднає мова» та медаль «Знавець рідної мови».

Зранку через ракетні удари та сигнали повітряної тривоги ми відправилися в укриття, де теж часу не гаяли, а говорили про українську мову, її значення для українського народу, складали вірші та співали пісні. Виконали ряд завдань з чарівної торбинки «Мова – ДНК нації». Прикрасили стіни укриття висловами про українську мову.


У вівторок на перервах здобувачі освіти 1-4 класів ознайомлювалися з казками, легендами, цікавинками та історією до дня писемності і мови. А також грали в мовознавчу та загадкову вікторину за допомогою 6 цеглинок. Розгадували кросворди, ребуси та загадки.

В середу з учнями 1 класу проведено квест «Грамотійко», Обидві команди успішно пройшли всі зупинки мовного квесту. На згадку вречено браслетики «Я люблю українську мову» та медальки «Кращий знавець української мови». Маленькі учасники також взяли активну участь у малюнковій абетці, разом повторювали вивчені буквочки та ознайомлювалися з новими.

З учнями 2 та 3 класу із задоволенням оформляли та прикрашали цікаві книжечки «Що я знаю про рідну мову».

З учнями 4 класу проведено квест «Мовознавці», за пройдені успішно зупинки діти нагороджені браслетиками «Мова – ДНК нації» та книжечками «Що я знаю про рідну мову».

У четвер для 2 класу проведено квест «Мовограй». Діти з величезним задоволенням проходили зупинки, раділи успіхами та перемогою. За роботу нагороджені браслетиками «Я люблю українську мову» та медальками «Кращий знавець української мови».

«Щоб багатшу мову мати, треба слово добирати. Величезний слів запас буде в кожного у нас». Учні 5-9 класів виготовили цікаві та різноманітні стінгазети, які не тільки прикрасили стіни шкільного коридору, але й збагатили знання учнів про мову.

Вислови про мову написали учні 8 класу: «Мова, як скарб. Якщо загубиш, більше не знайдеш». – Лабудяк Василь.

«Мова – це наше відображення, ми повинні знати її». – Теслюк Єлизавета.

«Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її». – Малиш Любов.

«Мова – це те, без чого не можуть жити люди». – Томояга Захар.

«Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає». – Петрик Юлія.

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку 21 століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу». – Фіщук Олександр.

П’ятниця – конкурс знавців української мови ім. П. Яцика. У 3 класі взяв участь Дуленчук Омельян, в 4 класі – Теслюк Татьяна.


Учні 2 класу виготовили і написали на долоньках правила збереження української мови, задумали бажання і підкинули надувні кульки вгору.

Українська мова - це святі скрижалі української нації, тому її слід берегти, пишатися нею, завжди пам’ятаючи про її значення, про її цілющу, відроджуючу та об’єднуючу силу.

15 переглядів0 коментарів

Comments


Корисні посилання

bottom of page